Transport rowerów – skomplikowana sprawa

Coraz więcej młodych ludzi zaczyna uprawiać aktywności sportowe. Poniektórzy się boksują, inni uprawiają niezwykle powszechny w obecnych czasach chód z kijkami, natomiast pozostali wybierają spocenie się na bicyklu. I o ile do biegów długodystansowych faktycznie żadne rzeczy nie są nam potrzebne, do Nordic Walkingu niezbędne nam są jedynie kijki, które to wyjątkowo łatwo jest przewieźć chociażby na motorze, o tyle z jeżdżeniem na bicyklu jest już trochę problematyczniej, gdyż jednoślad jest aparatem nieco większych rozmiarów, niż wspomniane kijki.

Co w okoliczności, w której chcemy przewieźć swój jednoślad autem, bo udajemy się np na parę dni na wczasy i tam również planujemy ćwiczyć swoją ukochaną dyscyplinę sportową chociażby dla przyjemności? Usprawnioną sytuację posiadają ludzie będący z dużą przestrzenią ładunkową, gdzie owy rower się zmieści. Jeżeli nie gospodarujemy takim pojazdem, to wówczas co mamy możliwość uczynić? Czy nie mamy wyjścia i musimy odstąpić od swego hobby i jednak na te parę tygodni zrezygnować z jazdy na rowerze, mimo, iż wybitnie tego nie chcemy? Oczywiście, z tego bynajmniej nie jesteśmy zmuszeni rezygnować. Istnieje dobry sposób na to, aby przetransportować rower metodą wygodną i praktycznie niezależną czy przemieszczamy się raptem 60 km od miejsca naszego zakwaterowania, czy też odległość ta jest trochę większa , na sześćset kilometrów.

Bagażnik dachowy – rowerowy to jest skuteczne panaceum

Znakomitym wyjściem z owej okoliczności jest profesjonalny bagażnik kolarski, który jest możliwość bez istotniejszych problemów ulokować na dachu auta. Nieistotne, czy nasze auto jest duże czy jest to względnie mniejszy pojazd – ten bagażnik można umieścić u góry dowolnego auta. Wtenczas specjalnie osadza się na bagażniku bicykl, który jest w tym miejscu zamocowany porządnie i zawdzięczając temu podczas jazdy nie stanie mu się krzywda. Rower w ten sposób zamontowany nie ma prawa zlecieć z dachu, a więc okaże się kompletnie bezpieczny. Tymczasem jednak kłopotem może okazać się nabycie takiego bagażnika rowerowego – bynajmniej nie wszyscy ludzie wiedzą, gdzie go nabyć. Warto odwiedzić sklep w internecie, w którym można coś takiego kupić i to w dodatku po bardzo atrakcyjnej cenie.

SZUKAJ

Kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« Kwi    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930