Metamorfoza barwy pojazdu – oklejanie samochodu

author image by Ewa | moto | 0 Comments | 16 Lut 2018

Metamorfoza koloru pojazdu – wyklejanie samochodu

Powszechnie przydarza się, iż kupiony przez nas samochód po poprzednim właścicielu bynajmniej nie ma pożądanego odcienia, ale kupiliśmy go gdyż był w prawidłowym stanie i również posiadał lepsze wnętrze. Czasem nawet kupując nowy samochód lista dostępnych kolorów karoserii ma prawo wydawać się uboga. Wtenczas z odsieczą przybędzie nam folia do całkowitego obklejenia automobilu.

Oklejanie auta folią to coraz popularniejsza także w naszym kraju forma transformacji odcienia pojazdu. Co roku otwiera się coraz więcej warsztatów, które potrafią fachowo zamontować folię samochodową. Ten rodzaj upiększania przybył oczywiście z regionów zachodnich, gdzie jest obecnie niezmiernie rozpowszechniony. Tam obywatele dość od razu zrozumieli, że jest to banalniejszy prędszy dodatkowo przystępniejszy środek na gruntowną odmianę automobilu.

Jak zatem przebiega takie wyklejenie? Arkusze folii są umieszczane na adekwatnie przygotowaną chemikaliami karoserię auta. W droższych opcjach montażu auto obnażane jest z łatwo demontowalnych fragmentów nadwozia jak drzwi, oświetlenie, kierunkowskazy, lusterka boczne itd. Naturalnie folię da radę nałożyć i bez demontowania nadwozia, wprawdzie demontaż elementów zezwala na łatwiejsze dodatkowo skuteczniejsze dopasowanie arkuszy folii i z tego powodu wyższą jakość wykończenia wykonanej modyfikacji. Specjalistyczne warsztaty umieją tak zrealizować proces ponownego składania że jakość zmontowania nadwozia jest bliźniacza z fabryczną.

Jeśli auto jest roboczo przystosowane, następuje przyklejenie folii. Jest to proces dosyć karkołomny, bowiem folia ma małą grubość (od 50 do stu tysięcznych części centymetra) i posiada nadzwyczaj mocny klej. W dalszej perspektywie stanowi to o wysokiej jakości transformacji, niemniej zasadniczo komplikuje montaż. Jakby tego było mało folia naklejana jest wielkopowierzchniowymi arkuszami, tak aby nie było widać śladów łączenia na fragmentach karoserii a całość była bezapelacyjnie jednolita. Warto zrozumieć jak istotne w procesie naklejania są warunki termiczne. Temperatura bywa precyzyjnie opisana w specyfikacji producenta folii, a po ukończeniu obklejania auto potrzebuje zostać precyzyjnie wygrzane.

Po zakończeniu, w przypadku odpowiednio zrealizowanej operacji, rezultat potrafi być doskonały. Z zewnątrz bynajmniej nie da się zauważyć, że auto jest oklejone. Ważnym jest dodatkowo fakt długiej (przeważnie nawet dziesięcio letniej) rękojmi na poprowadzone modernizacje.

SZUKAJ

Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
« Kwi    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930