Jak osobiście wykonać reklamę na ciężarówce?

Folia reklamowa na własnym samochodzie jest najbardziej opłacalną formą reklamy. Stanowi idealną opcję na efektywne reklamowanie, towaru, naszej firmy czy oferowanych usługi. Mobilność, możliwość trafienia do nowych kategorii konsumentów to główna zaleta grafik marketingowych na busach, ciężarówkach – autach.

Jak wykonać reklamę – okleić własny samochód?

Wbrew wymysłom leniwych, bynajmniej nie jest to niezwykle wymagająca czynność. W zależności od tego, jaki wymyśleliśmy plan na swoją ofertę reklamową, takiej techniki wykonania będziemy musieli użyć. Najpopularniejszą – znaną i najbanalniejszą do samodzielnego przygotowania jest wektorowa grafika reklamowa wycinana z folii samoprzylepnych. Jaką metodą się więc wziąć do stworzenia naszego dzieła?

W pierwszej kolejności wypada zacząć od wzorca plastycznego, mianowicie co a także w jakim miejscu ma się znaleźć, w jakich kolorach, jak duże i najistotniejsze, na których częściach samochodu. W zależności od tego w jaki sposób zaplanujemy umieszczenie naszych tekstów na poszczególnych częściach – elementach samochodu, będziemy potrzebowali dobrać rodzaj okleiny oraz potencjalnie metodę jej aplikacji. Proponujemy nowicjuszom, aby zaczynali od płaskich powierzchni bryły samochodu. Po co ? – bowiem reklama w tych miejscach (płaskich) będzie najlżejsza do aplikacji – oklejenia oraz jednocześnie, cena folii na gładkie powierzchnie okaże się tańsza od folii np. odlewanych.

Pierwszy krok – projektujemy ofertę reklamową na aucie.

Poczynając od czegoś takiego wszystko się rozpoczyna. Stanowi to pierwszy oraz podstawowy krok, przybliżający nas – właścicieli biznesów do celu, jakim ma być obklejone w rewelacyjną reklamę na pojazd. Żeby wykonać taki schemat, doskonale by było umieć obsługiwać jakiś program graficzny. Powszechnie używane do projektowania grafik – ofert reklamowych, są aplikacje ze „stajni” Corela tudzież Adobe. Jeśli posiadamy zainstalowany na laptopie którąś z odmian np. Corel Draw, to trzeba sporządzić zdjęcia z idealnie prostopadłej pozycji (nie pod kątem), 2 drzwi bocznych oraz tyłu busa. Podczas kolejnego etapu należy starannie wymierzyć auto w „naturze” – w taki sposób byśmy mogli pracować nad układem w konkretnej skali. Polecamy wykorzystywanie skali bądź jeden do jednego, ewentualnie 1:10. Unikniemy taką metodą pomyłki przy eksportowaniu projektów do programów tnących bądź drukujących naszą przygotowaną reklamę. W przypadku gdy mamy już fotografie pojazdu, poznaliśmy jego prawdziwe gabaryty, mamy komputer oraz prawidłowy program plastyczny, to musimy zacząć realizowanie naszej reklamy.

Źródło artykułu: taśma samoprzylepna z nadrukiem

SZUKAJ

Maj 2024
P W Ś C P S N
« Kwi    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031