Tranzyt motocykla na przyczepce

Przyczepkę możemy wypożyczyć np. w sklepie, serwisie motocyklowym ewentualnie na stacji z benzyną i przetransportować samodzielnie swój jednoślad. Warto natomiast być uważnym jeśli nie dysponujemy doświadczeniem w tego typu przewozie gdyż możemy narazić nasz motorower na zepsucie ewentualnie podrapanie jeśli na przykład fatalnie przymocujemy go na przyczepie.

Żeby przetransportować motorower na przyczepce trzeba umiejętnie go zabezpieczyć. Samodzielnie można przymocować pojazd na standardowej przyczepce w ten sposób:

 • Postawić koło jednośladu w kącie przyczepki.
 • Trok spinający umocować na przednie koło. Najlepiej przeciągnąć pas poprzez spodnią półkę zawieszenia oraz zahaczyć o przyczepkę po przeciwnej stronie kierownicy.
 • Przełożyć pas spinający poprzez siedzenie motoru oraz przymocować do podłogi przyczepy.

  Mocowanie pojazdu jest bardzo istotne, bowiem szybkie przesunięcie się go na przyczepce może mieć przykre reperkusje w formie wypadku.
  Są także alternatywy pożyczenia zawodowej przyczepy dedykowanej do transportu motorowerów, wyposażonej w podjazd i zacisk, w którym się kładzie przednie koło. Cena użyczenia takiej przyczepy to około 50 zł za dzień (dodatkowo kaucja najczęściej około 200 złotych). Na owej typowej przyczepce można zazwyczaj przewieźć 1 bądź dwa motory. Pamiętajmy, że potrzebujemy samochód z hakiem holowniczym oraz troki ściągające!

  Najbardziej fachową możliwością jest przyczepa podłogowa z daszkiem ( zabezpiecza przed złymi warunkami pogodowymi).

  Adnotacja: Przyczepka musi posiadać ważne OC!

Zapamiętajmy: Prawko kategorii B upoważnia do kierowania samochodem z przyczepką o maksymalnej wadze całkowitej nieprzekraczającej wagi własnej pojazdu ciągnącego, o ile całkowita dopuszczalna waga całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 ton.

SZUKAJ

Maj 2024
P W Ś C P S N
« Kwi    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031